Özel Duman Kız Öğrenci Yurdu

Yurt binası, resmi tatiller dahil olmak üzere 24 saat 12 ay boyunca özel eğitimli güvenlik personelleri ile korunmaktadır. Ayrıca Yurt binasının tüm çevresi kameralarla izlenmekte ve geriye yönelik kayıt edilmektedir.

Binamızda yangın merdiveni mevcut olup öğrencilerimiz bu konuda bilgilendirilmektedir. Gerekli hallerde anons yapılması ve tüm öğrencilerin haberdar edilebilmesi için tüm odalara ulaşabilen diyafon sistemi bulunmaktadır.

Öğrenciler, yurt giriş-çıkışlarında güvenlik personeline imza verir. Tüm ziyaretçiler yurt girişinde güvenlik personeline danışmakta, yurt yönetiminden onay geldiği takdirde kimlik bırakarak imza ile giriş yapmaktadırlar.

Yurt girişleri hafta içi en geç 22:30 hafta sonu ise (Cuma-Cumartesi) 24:00 olarak belirlenmiştir. Her gün bu saatlerde güvenlik personeli, giriş imza defterine bakarak yoklama alır ve yurt yönetimine bildirir. Eksik öğrenci varsa gece müdiresi tarafından öğrenci aranarak durumu öğrenilir. Bu ve bu saatlerden sonra yurt içindeki düzen gece müdiresi tarafından sağlanır.